Українцям уже сьогодні треба готуватися до виборів нового президента

Українцям уже просто сьогодні треба готуватися до виборів нового президента. І це дійсно так — потрібно якомога швидше долучитися до цього процесу. Оскільки з’явилася інформація, що наступного президента України нам доведеться вибирати вже по-новому — із застосуванням ІТ-технологій. І скоріш за все, доведеться зіткнутися із новою системою голосування і ще раніше. Про це повідомляє Ліга. Tech.

Під час наступних президентських виборів, які мають відбутися у 2024 році, українці зможуть голосувати онлайн, клікнувши кілька разів просто у своєму смартфоні. Адже вже є відповідний проект, який називається The Vote (голосування). Зараз його ще допрацьовує команда президента. Хоча вже є плани протестувати його раніше, щоб зрозуміти, як на це відреагують українці, і, як він піде.

“Точно на наступних президентських виборах. Але я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно були і місцеві вибори. Це складне технічне завдання, в якому найголовнішим є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування”, — повідомив радник президента, відомий діджитальщик Михайло Федоров.

В Уряді президента хочуть розвивати способи електронної взаємодії держави з її громадянами. Адже такий підхід є прямим доказом демократії, відкритості і прозорості в країні. Проте, до цього варто підготуватися і країні, і її громадянам. Адже, важлива не лише сама інфраструктура цього нового виборчого процесу, а й нюанси в кібербезпеці.

Крім того, у команді президента розуміють, що не всі громадяни будуть готові відразу перейти на таку систему голосування. Тому їх також треба готувати ментально. Отож, вводити програму почнуть поетапно і не поспішаючи, щоб не “злякати” українців, які роками звикли голосувати на дільницях.

«На першому етапі це будуть опитування, завдяки яким президент, прем’єр та інші будуть дізнаватися реальну думку жителів країни. Причому система ідентифікації реалізована через Mobile ID, електронний підпис, Bank ID. Ми хочемо дати людям інструменти прямої демократії. А паралельно, звичайно ж, потрібно розвивати способи електронної взаємодії з державою, формувати цю культуру», – заявив Федоров.

Радник президента говорить, що в Україні взагалі хочуть втілити проект “Держава в смартфоні”, який дозволить українцям швидко і зручно не лише голосувати на виборах. Тоді українці зможуть переєструвати авто, стежити за успішністю дитини в школі, сплатити податки чи комунальні послуги, отримати рецепт на ліки, зареєструвати дитину після народження, отримати чи надати дозвіл на будівництво.

Проте, звісно, що у цьому напрямку ще багато роботи. Тому не проти, якщо команді Зеленського допоможуть втілити цей проект й інші партії. Тільки не словом та критикою, а ділом.

“Зараз дуже великий потік вхідних пропозицій, зустрічей, фондів. Якщо вони хочуть поспілкуватися — із задоволенням. Ми вже багато всього зробили за два місяці. Заклали фундаментальні процеси: розробили бачення і концепцію, йде розробка бренду «держава в смартфоні», UX логіка переглядається, малюється новий дизайн, розробляється єдиний сайт і додаток, послуги, вже вийшло два Укази президента, в дорозі ще кілька Указів. Ми не говоримо, а робимо. Хто хоче робити — нехай приєднується. Ми ні за ким ходити не будемо. Хочете працювати — супер, ми відкриті, завдань мільйон” , — говорить Федоров.

7 месяцев ago

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *